Bosch Crash Data Retrieval (Bosch CDR) to specjalistyczne narzędzie stworzone przez firmę Bosch, które służy do odczytywania danych wypadkowych z elektronicznych systemów sterowania pojazdów po zaistniałym wypadku drogowym. Jest to narzędzie używane przez ekspertów, inżynierów, rzeczoznawców samochodowych, a także służby śledcze i firm ubezpieczeniowych.

Odczyt danych wypadkowych zostaje następuje z jednostek sterujących pojazdów (ECU – Electronic Control Units) oraz modułów zdarzeń powypadkowych (EDR – Event Data Recorder).

System EDR, znany także jako „czarna skrzynka” samochodu, to urządzenie rejestrujące dane związane z parametrami jazdy i zdarzenia, takie jak prędkość, przyspieszenie, kąt skrętu, wciśnięcie pedałów, aktywacja poduszek powietrznych itp. Po zaistnieniu wypadku, dane te mogą być bardzo cenne w procesie rekonstrukcji zdarzenia, zrozumienia jego przebiegu, a także ustalenia odpowiedzialności.

Narzędzie Bosch Crash Data Retrieval umożliwia odczytanie tych danych z jednostek sterujących oraz EDR w wielu różnych marek i modelach pojazdów. Wymaga odpowiedniego adaptera i oprogramowania, które pozwala na dostęp do zapisanych informacji. Dzięki temu ekspert może zdobyć dokładne dane na temat zdarzenia, które wspomagają dokonania stosownej analizy odczytanych danych, na podstawie których wykonuje się rekonstrukcję przebiegu wypadku. Dane te pomagają w zrozumieniu przyczyn i okoliczności zaistniałego zdarzenia.

Nasza firma wykorzystuje system Bosch Crash Data Retrieval do wykonywania odczytów danych wypadkowych. Potrzebujesz odczyt danych wypadkowych? Skontaktuj sie z nami!