Bosch Crash Data Retrieval (CDR) to system odczytu i analizy danych z rejestrujących urządzeń w samochodach, czyli tak zwanych rejestratorów zdarzeń (EDR). Jest to system stworzony przez firmę Bosch, który pozwala na odczytanie i analizę danych z urządzeń takich jak układy sterujące silnikiem, moduły poduszek powietrznych, układy ABS, ESP oraz wiele innych.

System CDR jest wykorzystywany przez Rzeczoznawców Samochodowych i Biegłych Sądowych ds. wypadków drogowych do uzyskania dostępu do danych EDR w celu zrozumienia przyczyn wypadków drogowych. Dzięki temu systemowi można odczytać informacje takie jak prędkość pojazdu, przyspieszenie lub opóźnienie, kierunek działania sił, prędkość obrotowa silnika, kąt położenia koła kierownicy, połozenie pedałów a czasem nawet czas i data zdarzenia.

System Bosch CDR jest bardzo przydatny w badaniach wypadków drogowych, a jego dane są wykorzystywane przez Policję, Rzeczoznawców Samochodowych, Biegłych Sądowych, a także firmy ubezpieczeniowe oraz producentów samochodów.

Nasza firma wykorzystuje system Bosch Crash Data Retrieval do wykonywania odczytów danych wypadkowych. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj sie z nami!